Gramy w handlowanie – rozpoznawanie i skuteczna obrona przed manipulacjami, techniki, sposoby


Skuteczne sposoby i techniki obrony przed manipulacją

Silnie ekspansywny obecnie świat biznesu często sięga do metod wywierania wpływu opartych na technikach manipulacji i perswazji na przykład w celu uzyskania zakupu, czy terminu dostawy po jak najlepszej cenie.  

W pracy specjalisty ds. sprzedaży nie istnieje prosty mechanizm: zrób A oraz B, a wynik będzie C, ponieważ mamy do czynienia z ludźmi a tu zarówno grupy, jak i sytuacje są niepowtarzalne. Na szczęście bywają podobne, a badane w odpowiedniej ilości statystycznie podobnych przypadków, tworzą wiedzę teoretyczną z zakresu wywierania wpływu. Pozostaje tylko przełożenie teorii na język praktycznego działania, co czynimy na poniższych warsztatach skutecznej obrony przed manipulacją. Wierzymy, że skuteczna obrona przed manipulacją jest jedną z najważniejszych umiejętności biznesowych. Nasze szkolenie uczy szeregu praktycznych  technik obrony przed manipulacją. Obecność doświadczonych trenerów sprawia, że szkolenie oceniane jest przez uczestników bardzo pozytywne, jako dające wiele użytecznych metod radzenia sobie z manipulacją oraz wzmacniające czujność na takie sytuacje.

Skuteczna obrona przed manipulacją

Główny cel szkolenia koncentruje się na kształceniu umiejętności skutecznej obrony przed manipulacją w biznesie, a także:

  • poszerzeniu i ugruntowaniu wiedzy w zakresie efektywnego rozpoznawania technik i gier manipulacyjnych,
  • wypracowaniu umiejętności proaktywnego działania w czasie ataku manipulacji,
  • przećwiczeniu sposobów radzenia sobie z manipulacjami oraz taktykami handlowymi,
  • poznaniu sposobów radzenia sobie ze stresem w trakcie trudnych rozmów z Klientami oraz sposobów redukowania „napięć”.

Na szkoleniu skutecznej obrony przed manipulacją przedstawiane są teorie poparte konkretnymi przykładami i metodami, aby na tej podstawie uczestnicy mogli znaleźć własną drogę sukcesów.

Szkolenie prowadzone jest metodami aktywizującymi uczestników, w proporcji: 20% wykład; 80% metody interaktywne, takie jak: dyskusja grupowa, praca w grupach, scenki, symulacje. Uczestnicy po każdym ćwiczeniu otrzymują indywidualną informację zwrotną, odnoszącą się do ćwiczonych technik obrony przed manipulacją.

Po zakończeniu warsztatów uczestnicy będą potrafili:

  • Identyfikować ataki manipulacyjne oraz skutecznie im zapobiegać.
  • Identyfikować próby manipulacji w technikach wywierania wpływu.
  • Stosować obronę w perswazji.
  • Świadomie podejmować decyzje w sytuacjach stresowych i pod presją czasu.
  • Kreować aktywną postawę gracza handlowego.

Szkolenie ze skutecznej obrony przed manipulacją – dlaczego warto?

Biznesowa manipulacja, tak jak każda inna, ma przynieść manipulatorowi korzyść osobistą, ekonomiczną, czy polityczną.  Z kolei osoba manipulowana ponosi koszty – finansowe, emocjonalne, wizerunkowe. Nauka technik obrony przed manipulacją pomaga zminimalizować te skutki manipulacji, buduje asertywną postawę, dzięki której unikniesz negatywnego wpływu osób trzecich. Szkolenie obrony przed manipulacją prowadzone jest przez osoby z dużym doświadczeniem w takich obszarach jak negocjacje handlowe, skuteczna komunikacja, argumentacja handlowa, czy asertywność.


Ponad 100 000 przeszkolonych uczestników

5.75 / 6 ocena naszej pracy

Ponad 19 000 zrealizowanych dni szkoleniowych

55 osób pracujących na wspólny sukces

Ponad 8000 uczestników szkoleń każdego roku

25 lat doświadczenia

Ponad 2200 dni szkoleniowych każdego roku

Blisko 500 zadowolonych klientów

Amica
Hochland
Ikonka DPD
Kompania Piwowarska
yes
wika
vox