Praca zdalna nie tylko podczas epidemii
Pandemia koronawirusa wpłynęła na zmiany w wielu dziedzinach życia. Kiedy zamknięto przedszkola i szkoły, a pracowników większości firm odesłano do domu, trzeba było korzystać z rozwiązań, które pomogą przetrwać te trudne miesiące. Szkoły wprowadziły nauczanie zdalne. Również pracownicy, którzy mogli wykonywać swoją pracę w domu funkcjonowali w trybie home office. Oczywiście praca zdalna istniała długo przed pandemią a niektóre firmy opierały się tylko i wyłącznie na pracy z domu, jednak pojawienie się COVID-19, spowodowało, że wiele organizacji, które do tej pory pracowało w tradycyjnym trybie zaczęło korzystać z tej możliwości.
Szkolenia na zdalne miarę XXI wieku
Szkolenia w formie zdalnej dają możliwość wysłuchania w spokoju tego o czym mówi prowadzący, zrobienia notatek, ale także pracy z grupą, wymiany doświadczeń, treningu i pracy warsztatowej. Dla niektórych bonusem może być możliwość napicia się pysznej kawy i cieszenia się wygodą oraz swobodą podczas szkolenia na swojej własnej kanapie. Podczas pandemii mnóstwo szkoleń, które normalnie miały być zorganizowane na sali przeniosło się do internetu. W tym samym czasie również zyskały na popularności różnego rodzaju webinary. Szkolenia czy konsultacje w formie zdalnej są także mile widziane przez organizatorów oraz samych uczestników. Ograniczają koszty związane z wynajęciem sali, dojazdem, wyżywieniem czy nawet z noclegiem. Jest to więc oszczędność pieniędzy i czasu. Zalet zdalnych szkoleń czy webinarów jest oczywiście znacznie więcej. Pewnie sami się już o tym przekonaliście, a jeśli nie – zapraszamy na nasze szkolenia!
Na czym polegają zdalne szkolenia, konsultacje i webinary?
Szkolenia online są prowadzone w czasie rzeczywistym. Ich interaktywny charakter daje możliwość kontaktu z prowadzącym oraz innymi uczestnikami. Udział w szkoleniu możesz wziąć z każdego miejsca – będąc na wyjeździe, z własnej kanapy czy siedząc wygodnie na tarasie. Wystarczy, że będziesz mieć komputer z dostępem do internetu. Dodatkowo, szkolenia zdalne są organizowane w małych grupach. Pozwala to na zmaksymalizowanie korzyści płynących ze szkolenia oraz na zapewnienie komfortu uczestnikom.
Jeśli chodzi o webinary, to jest to także jedna z form nauki online w czasie rzeczywistym. Może w nim uczestniczyć dowolna liczba osób z różnych miejsc w mieście, kraju czy nawet na świecie. Aby wziąć udział w webinarze wystarczy mieć komputer z dostępem do internetu. Po wyczerpującym dane zagadnienie wykładzie, który uzupełniony jest różnymi pomocami – prezentacjami, grafikami, filmami czy ćwiczeniami uczestnicy mają możliwość zadawania pytań i dzielenia się swoją wiedzą. Na rynku są jeszcze dostępne konsultacje online. Mogą się one odbywać w grupie lub indywidualnie. Taka forma konsultacji nie tylko ma taką samą wartość merytoryczną jak prowadzona osobiście, ale oprócz tego pozwala zaoszczędzić czas na dojazd, daje większą elastyczność terminu i może odbywać się z dowolnego miejsca. Jak widać, tego typu spotkania mają mnóstwo korzyści, więc czemu by z nich nie skorzystać?
Szkolenie, webinar czy konsultacja?
Tych, którzy nie ufają technologii warto uspokoić – dzięki przystosowanym, nowoczesnym narzędziom możliwe jest przekazanie pełnowartościowej wiedzy, niczym nie różniącej się z tą przekazywaną podczas tradycyjnych szkoleń i konsultacji. Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Cię do wzięcia udziału w webinarze czy szkoleniu online. A może zdecydujesz się na konsultację?