Aktywne szkolenia online

Prowadzenie szkoleń online

Jak prowadzić szkolenia online? To pytanie zadało sobie wielu trenerów, nauczycieli i liderów wraz z wybuchem pandemii. Dziś mimo znacznie spokojniejszej sytuacji, szkolenia online wciąż są popularne.

Nie będziemy przekonywać, że ONLINE jest lepszą formą szkolenia niż to w kontakcie bezpośrednim. Nasze doświadczenia pokazują natomiast, że może być równie dobre! Naucz się na początek swobodnego korzystania z narzędzi online, a przekonasz się, że uczestnicy odpłacą Ci na Twoim szkoleniu dobrym humorem, aktywnością i merytorycznym skupieniem.

Zapraszamy Ciebie i Twój zespół na cykl warsztatów, podczas których:

 1. Nauczysz się planowania i organizacji szkoleń online.
  2. Poznasz zasady kontraktowania szkolenia zdalnego – jakie warunki muszą być spełnione, by trener mógł wziąć odpowiedzialność za efekty szkolenia?
  3. Uświadomisz sobie konieczność oddziaływania na różne preferencje uczestnictwa w szkoleniu i różne dominujące modalności.
  4. Uaktualnisz metody aktywizacji uczestników – o co trener musi zadbać w warunkach zdalnych?
  5. Praktyczne doświadczenie ćwiczeń szkoleniowych – poznanie perspektywy uczestnika.
  6. Nauczysz się swobodnego wykorzystania programów uzupełniających merytoryczną treść warsztatu.
  7. Przetrenujesz zastosowanie ww. metod do trenerskiej praktyki własnej.

Jak wygląda szkolenie online?

Obok pytania, jak prowadzić szkolenia online, warto dowiedzieć się, czy warto je organizować i jak wyglądają szkolenia online w porównaniu do tych tradycyjnych.

Nasze doświadczenia pokazują, że prowadzenie szkoleń online może być dla uczestników tak samo wartościowe i angażujące, pod warunkiem, że trener wie, jak zorganizować szkolenie online. Wiedza techniczna łączy się tu ściśle z tą dotyczącą aktywizacji uczestników. 

Wbrew pozorom to, jak wygląda szkolenie online, nie różni się diametralnie od tradycyjnych szkoleń. W obu przypadkach trener wyświetla prezentacje, uczestnicy mają możliwość rozmowy między sobą oraz ze szkoleniowcem. Zmienia się oczywiście forma tej rozmowy – podczas szkoleń online komunikacja odbywa się przy pomocy czatu, ale też poprzez użycie mikrofonu w komputerze. Dzięki możliwościom technicznym trener może bez problemu realizować zadania w grupach, a także podsumowywać i sprawdzać wiedzę uczestników.

Dużą zmianą w prowadzeniu szkoleń online jest wygoda. Uczestnicy nie muszą w związku ze szkoleniem dojeżdżać we wskazane miejsce. Również warunki domowe dla wielu osób są dużo wygodniejsze. Z drugiej strony popularność prowadzenia szkoleń online może być dla osób zmęczonych pracą przed komputerem – męcząca. Warto więc uwzględnić w temacie tego, jak przeprowadzić szkolenie online częstsze przerwy dla uczestników. Prowadzenie szkoleń online jest wymagające, warto jednak nauczyć się tego, ponieważ korzyści tej formy znacznie przewyższają jej wady. Ponadto, popularność szkoleń online jest bardzo duża i nic nie wskazuje na to, by sytuacja miała się zmienić.


Ponad 100 000 przeszkolonych uczestników

5.75 / 6 ocena naszej pracy

Ponad 19 000 zrealizowanych dni szkoleniowych

55 osób pracujących na wspólny sukces

Ponad 8000 uczestników szkoleń każdego roku

25 lat doświadczenia

Ponad 2200 dni szkoleniowych każdego roku

Blisko 500 zadowolonych klientów

Amica
Hochland
Ikonka DPD
Kompania Piwowarska
yes
wika
vox