Rozwiń skrzydła! – czyli jak zarządzać swoim ciałem i umysłem, aby mieć się czym dzielić z innymi

Celem warsztatu jest zainspirowanie pracowników do poszukiwania nowych kierunków rozwoju osobistego i zawodowego poprzez kształtowanie samoświadomości ciała i umysłu. 

Na czym polega nasze podejście i czym różni się od innych?

 • Na rynku szkoleń dla firm dominuje paradygmat, w którym rozwija się wiedzę i umiejętności (np. wellness, organizację czasu, zarządzanie zespołem, pobudzanie zaangażowania, etc.) głównie poprzez zajęcia angażujące jedynie umysł człowieka (MIND). My proponujemy włączenie do tych zajęć odpowiednio dobranych ćwiczeń fizycznych, czyli ciała (BODY).
 • Efektywność umiejętności, rozwijanych za pomocą formuły BODY & MIND, jest wyższa, ponieważ kształtowany jest w ten sposób nie tylko kompetencyjny i mentalny akumulator energii, ale też ten fizyczny.
 • Obserwujemy także zjawisko narastającego zmęczenia uczestników tradycyjnie prowadzonymi szkoleniami (wykorzystujących standardowe metody szkoleniowe: wykłady, scenki, dyskusje, wypowiedzi ekspertów itp.) W momencie włączenia w proces szkoleniowy aktywności ruchowej (BODY), następuje naturalne pobudzenie i poprawa koncentracji uwagi, co przekłada się na pełniejsze przyswajanie wiedzy i umiejętności.
 • Za pomocą ćwiczeń ruchowych ilustrujemy ważne elementy wiedzy i umiejętności, potrzebne uczestnikom w codziennej pracy. Kładziemy nacisk na następujące zagadnienia: balans praca – życie; równowaga emocjonalna, radzenie sobie ze stresem, pamięć i koncentracja, higiena relacji i co niezmiernie istotne jak zarządzać swoim ciałem, aby mieć energię na wszystkie te obszary naszego życia.
 • Propagujemy dbałość o formę psychiczną i fizyczną w życiu prywatnym i zawodowym, co poprawia także efektywność pracowników w pełnieniu swojej roli zawodowej (Stephen Covey nazywa to ostrzeniem piły).
 • Przy okazji pracy nad rozwojem kompetencji zarządzania równowagą: życie prywatne i zawodowe, zdrowy tryb życia, etc. wskazujemy powiązania z postawami zaangażowania, innowacyjności i osobistej efektywności.

Korzyści dla uczestników projektu z zarządzania swoim umysłem i ciałem:

 • Zwiększenie poziomu energii życiowej, obniżenie poziomu stresu oraz wyrwanie z rutyny.
 • Poznanie zasad oraz metod wspierania skutecznej regeneracji fizycznej i mentalnej.
 • Zaszczepienie idei indywidualnej odpowiedzialności za aktywną regenerację fizyczną i mentalną.
 • Uświadomienie współzależności własnej równowagi emocjonalnej z jakością budowanych relacji z innymi ludźmi.
 • Poznanie ćwiczeń i narzędzi do stosowania w codziennym życiu, zawodowym i prywatnym.

Ponad 100 000 przeszkolonych uczestników

5.75 / 6 ocena naszej pracy

Ponad 19 000 zrealizowanych dni szkoleniowych

55 osób pracujących na wspólny sukces

Ponad 8000 uczestników szkoleń każdego roku

25 lat doświadczenia

Ponad 2200 dni szkoleniowych każdego roku

Blisko 500 zadowolonych klientów

Amica
Hochland
Ikonka DPD
Kompania Piwowarska
yes
wika
vox